Jak vznikla společnost Seidel Business s.r.o., a kdo za ní stojí?

Ke vzniku společnosti Seidel Business s.r.o. v určité míře přispělo mé dřívější zaměstnání, ale také i několik dalších profesních a životních zkušeností. Pokud jste se mnou ještě nesetkali na lince společnosti TeamViewer GmbH, která sídlí ve Spolkové republice Německo, pak se musím krátce představit. Jmenuji se Jan Seidel a u zmíněné softwarové společnosti jsem započal svou několikaletou kariéru již v roce 2011.

U společnosti jsem pracoval jako obchodní zástupce, v zákaznické ale i technické podpoře, a to až do konce března 2018. Ve společnosti TeamViewer GmbH jsem komunikoval se zákazníky z Německa, Rakouska, Švýcarska, České a Slovenské republiky a v poslední době i se zákazníky z Polska. Poznal jsem jejich mentalitu, cenovou politiku, rozdíly ale i například obchodní a marketingové postupy českých, slovenských a také zahraničních firem. Setkal jsem se z nadhledy a názory nespočetného množství zákazníků a viděl jsem jejich internetovou prezenci nabízející jejich služby. Získal jsem také kontakty a kolegy z prakticky celé Evropy a ze zbytku světa.

Proč jsem zrovna zmínil společnost TeamViewer GmbH – to je jednoduché. Je to z toho důvodů, že tento softwarový produkt využívá stále více firem z celého světa, a ze všech možných oblastí podnikání, ať už na internetu nebo mimo internet.

Mé dlouholeté zkušenosti mě přiměly k tomu, abych opustil mého dřívějšího zaměstnavatele, osamostatnil se a založil společně se svojí partnerkou v březnu 2018 společnost Seidel Business s.r.o.

Má profesní kariéra se neubírala vždy směrem internetového byznysu. Mou kariéru jsem započal jako obyčejný soustružník s výučním listem, který pracoval na běžných obráběcích soustruzích, který později přešel na CNC soustruhy řízené počítačem a o internet a počítače nejevil moc zájem. Po ukončení studia Germanistiky na Slezské univerzitě v Opavě v roce 2009, kdy hned na to přišla tzv. hospodářská krize jsem vykonával ještě několik krátkodobých zaměstnání, a v roce 2011 jsem nakonec odešel do Spolkové republiky Německo, kde jsem začal později pracovat jako obchodní zástupce v již zmíněné německé společnosti.

Nebudu zde uvádět výčet mých veškerých znalostí a zkušeností, protože je jejich opravdu spoustu a některé by sem vůbec ani nepatřily. Pokud máte ale zájem o mé obchodní a další zkušenosti z tuzemska a zahraničí a potřebujete podporu při Vašem podnikání, mile rád Vám budu k dispozici. Mile rád uvítám i nabídky na spolupráci.